Styropian Styropmin Hydromin 034

Ocena produktu:

Płyty typu aqua, przeznaczone do ocieplania fundamentów. Bardzo niska chłonność wody w połączeniu z bardzo dobrym ocieplaniem i zwiększoną wytrzymałością na obciążenia. Producent: Styropmin.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła (λD): ≤ 0,034 [W/(m•K)]
Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu: ≥ 150 kPa
Nasiąkliwość wodą przy długotrwałym zanurzeniu: ≤ 3%
Wymiar płyt 120x61,5 cm

Cena: 176.43zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 32.99zł
Cena za m3 ~ 400.98zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0.44 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Styropmin  Hydronim 034 - wzmocniony Styropian na fundamenty  

Dobry materiał do izolacji cieplnej fundamentów musi wykazywać nieco szerszy zakres możliwości niż typowe styropiany stosowane na powierzchni. Oprócz oczywistej skuteczności zatrzymania ciepła wewnątrz muszą być również, z racji tego gdzie będą użyte, wystarczająco odporne na siłę nacisku, a także jak najmniej wodochłonne, w celu zabezpieczenia fundamentó przed szkodliwym wpływem wód gruntowych. Sprawia to, że dedykowane płyty aqua wytwarza się nieco inaczej w porównaniu do innych styropianów – są one cięte z bloków, na ich powierzchni rzeźbi się kanały drenażowe w celu ułatwienia odpływu wody, a w trakcie samej produkcji dodaje się również środki zmniejszające chłonność wody (które to również często zabarwiają płyty na charakterystyczny kolor).

Hydromin 034: mocne ciepło dla fundamentów 

Również w samej kategorii styropianów aqua dostępne są różne typy produktów, w zależności od naszych potrzeb. W przypadku, gdy potrzebne nam są płyty nieco mocniejsze, w sam raz do np. głębszych piwnic, koncern Styropmin przygotował na takie okazje styropian Hydromin 034. Hydromin może się pochwalić bardzo solidnym zatrzymaniem ciepła – lambda tego produktu wynosi zaledwie 034 (0,034 W/mK). Oprócz tego uwagę zwraca również wytrzymałość tych płyt na obciążenia – sięga ona aż 4,5t/m2 (do 150 kPa)! Wyraźnie to sugeruje, że styropian z powodzeniem można używać do głębszych piwnic i fundamentów. Maksymalna chłonność mieści się w normie typowej dla styropianów pod fundamenty i sięga maksymalnie 3%. 

Na styropian pod poziomem gruntu nie ma konieczności nakładania siatki i kleju (co zabezpieczy nas przed gryzoniami) wymagany będzie jednak inny rodzaj izolacji w postaci folii kubełkowej. 

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ , dowiesz się tam jak prawidłowo ocieplić fundamenty i wykonać izolacje we własnym zakresie.

Polecamy folię kubełkową pod fundament. 

Ze styropianem Styropmin możesz zamówić inne produkty do ociepleń, np. siatkę podtynkową, pianę pistoletową niskoprężną, łącznik do styropianu, klej do styropianu grafitowego z opcją darmowej dostawy.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy .

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu


Tomasz
Dobry styropian szybka dostawa!!!
Andrzej
Idealny na fundanent. Polecam ten produkt. Szybka dostawa.
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię