Styropian Neotherm Aqua EPS 100 036

Ocena produktu:

Wodoodporne płyty styropianowe firmy Neotherm. Sprawdzą się m. in. przy izolacji ścian fundamentowych do 2 metrów poniżej linii gruntu, jak również ochrony pomieszczeń o dużej wilgotności.


Styropian cięty z bloku wymiar płyt 100x50 cm
Współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,036 W/mK
Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym: ≥ 100 kPa
Nasiąkliwość wodą przy długotrwałym całkowitym zanurzeniu: ≤ 5 %

Cena: 151.29zł

(w tym 23%)
VAT: 28.29zł
Cena za m3 ~ 504.30zł (w tym 23%)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Stan magazynowy: Produkt niedostępny

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.

Udostępnij:

Podstawa wodoodpornej izolacji cieplnej – Neotherm Aqua Standard

Neotherm Aqua Standard stanowi kolejny produkt marki Neotherm – producenta styropianów, wełny mineralnej oraz chemii budowlanej o ponad 10 latach doświadczenia rynkowego. Zgodnie ze swoją nazwą, produkt ten przeznaczony jest głównie do zastosowań typowych dla styropianów typu aqua, jak np. ściany fundamentowe, cokoły oraz ściany piwnic, czy pomieszczenia o większej wilgotności. Maksymalne nasiąkanie wodą przy długotrwałym zanurzeniu wynosi tutaj 5% i zostało uzyskane dzięki zastosowaniu do produkcji specjalnej odmiany polistyrenu, cechującej się obniżoną hydrofobowością. Jako materiał izolujący, płyty te cechują się parametrem cieplnym na poziomie 0,036 W/mK, który stanowi dla tego typu styropianu normę rynkową. Ponadto ich maksymalne naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu – a co za tym idzie, również maksymalna siła obciążenia – sięga 100 kPa, co w praktyce oznacza nośność do 3t na jeden m2. Dodatkowym plusem produktu Aqua Standard jest również jego ciężar – kilkukrotnie mniejszy od tego w alternatywnych materiałach do izolacji, a zatem również zdecydowanie mniej obciążający samą konstrukcję.

Płyty Neotherm Aqua Standard to podstawowy materiał firmy Neotherm do zabezpieczania fundamentów oraz piwnic. Oferuje solidne parametry cieplne oraz wytrzymałość mechaniczną, a także obniżoną chłonność wody, pozwalającą skutecznie używać go do ochrony bardziej narażonych na wilgoć pomieszczeń. Sprawdzi się w sam raz na podstawowe wymagania budowlane.

Na styropian pod poziomem gruntu nie ma konieczności nakładania siatki i kleju (co zabezpieczy nas przed gryzoniami), wymagany będzie jednak inny rodzaj izolacji w postaci folii kubełkowej.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ , dowiesz się tam jak prawidłowo ocieplić fundamenty i wykonać izolacje we własnym zakresie.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

Waldek
Zakup zgodny z opisem, cena konkurencyjna. Polecam

Oceń ten produkt: