Styropian grafitowy Yetico AQUA PASSIVE EPS-P 100 031

Ocena produktu:

Grafitowy styropian przeznaczony do fundamentów, od Yetico. Najskuteczniejszy z tej linii produktów – bardzo efektywnie chroni przed utratą ciepła i wpływem wilgoci.


Współczynnik przewodzenia ciepła λ: ≤ 0,031 [W/(m·K)]
Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym: ≥ 100 kPa
Poziom nasiąkliwości wody przy całkowitym, długotrwałym zanurzeniu: ≤ 2%
Wymiar płyt 123x61,5 cm

Cena: 144.11zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 26.95zł
Cena za m3 ~ 394.82zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Na zamówienie

Ilość m3 w opakowaniu: 0.365 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Styropian Yetico Aqua EPS-P 100 031 jest dedykowany do ocieplania fundamentów domów pasywnych. Znakomicie izoluje termicznie, a przy tym ma bardzo dobrą wytrzymałość mechaniczną. Ten nowoczesny produkt od Yetico może być stosowany nawet do głębokości 3 metrów. Jest odporny na działanie wody nawet przy długotrwałym zanurzeniu. Jeżeli szukasz ciepłego i solidnego styropianu na fundament, to Yetico Aqua Passive 100 będzie dobrym wyborem! Poniżej znajdziesz więcej szczegółów na temat tego produktu.

Styropian Yetico Aqua 100 031 - najwyższa jakość ocieplenia

Najlepszą izolację termiczną fundamentów i ścian uzyskasz stosując styropian grafitowy. Opisywany tutaj produkt ma współczynnik przewodzenia ciepła Lambda= 0,031 W/mK. Jest to obecnie jedna z najlepszych wartości na rynku. Duże znaczenie mają także parametry wytrzymałościowe płyt styropianowych. W przypadku Yetico Aqua EPS-P odporność na ściskanie przy 10% odkształceniu wynosi ponad 100 kPa. Oznacza to, że styropian ten może wytrzymać nacisk około 3 ton na m2. Pozwala to na ocieplanie fundamentów i ścian piwnic nawet do głębokości 3 metrów. Wszystkie wymienione cechy plus niska nasiąkliwość czynią z tego styropianu produkt klasy premium na fundament.
Aqua EPS-P 100 031 od Yetico- opis produktu, właściwości

Styropian Aqua EPS-P 100 031 jest najlepszym z tej linii produktów Yetico. Jego nieco wyższa cena zwraca się z nawiązką w późniejszych oszczędnościach na ogrzewaniu. Yetico Aqua nie tylko zabezpieczy dom przed stratami ciepła, ale też ochroni fundament przed wilgocią. Produkt może być stosowany w miejscach zawilgoconych i narażonych na działanie wody. Niska nasiąkliwość tego styropianu (2%) sprawia, że nie traci on swoich właściwości nawet przy długotrwałym zanurzeniu. Styropiany z serii Yetico Aqua są wylewane w formach, a nie wycinane z bloku jak 'zwykłe' płyty EPS. Taki proces produkcyjny sprawia, że materiał uzyskuje parametry podobne do popularnego styroduru XPS. Posiada również krawędzie na zakładkę.

Zastosowanie styropianu fundamentowego Yetico Aqua 100 031

Wszędzie gdzie potrzeba styropianu wodoodpornego o wysokiej izolacyjności Yetico Aqua sprawdzi się doskonale. Wytrzymuje długotrwałe działanie wody i duży nacisk otaczających mas gruntu. Dodatkową zaletą produktu jest gęsta sieć kanalików drenażowych na powierzchni płyty. Poprawia to szybkość odprowadzania wody do ziemi. Również klejenie styropianu Yetico Aqua do ściany jest łatwiejsze dzięki jego porowatej strukturze. 

Cena styropianu Yetico AQUA PASSIVE EPS-P 100 031

Cena styropianu Yetico Aqua Passive 100 031 jest bardzo konkurencyjna w porównaniu z innymi produktami typu Aqua. Yetico jest jednym z największych producentów w kraju. Marka została wyróżniona w ubiegłym roku aż dwoma nagrodami w kategorii „Producenci Styropianu”. Laur Konsumenta oraz tytuł Lidera XV-lecia, oraz w samym projekcie Laur Klienta/Konsumenta na przestrzeni ostatnich piętnastu lat. Ciekawym rozwiązaniem jest sposób pakowania styropianów Yetico. Paczki są łączone w słupy po 12 sztuk, co bardzo przyspiesza ich rozładunek na placu budowy. 

Cale płyty styropianu fundamentowego, które będą klejone powyżej linii gruntu. Należy mocować kołkami do ściany. Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ , 

Ze styropianem Yetico możesz zamówić inne produkty tej marki: Siatka podtynkowa Yetico E-GLASS 160, Piana pistoletowa niskoprężna Yetico 750 ml i klej do styropianu Yetico Thermo-WHITE 750 ml z opcją darmowej dostawy. W naszym sklepie internetowym kupisz także solidną folię kubełkową na fundament oraz kompletne systemy ociepleń.

Więcej informacji na temat tego styropianu znajdziesz w karcie produktu

 Zapraszamy!

Dominik
jeden z lepszych z tej linii produktów
Seba
Dobry produkt. Jest godny polecenia.
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię