Styropian fundamentowy 5 cm

Sortowanie:

Do ocieplenia fundamentów wybierz sprawdzony styropian od STYRO24.pl! Oferujemy markowe płyty styropianowe w najlepszych cenach na rynku. Kupisz u nas produkty takich firm jak: Genderka, Swisspor, Styropmin, Yetico i innych. Skuteczne ocieplenie fundamentu pomoże utrzymać ciepło wewnątrz budynku i dodatkowo zabezpieczy ściany przed wilgocią. Skorzystaj z naszych fachowych porad i wykonaj termoizolację ścian fundamentowych szybko i niedrogo. Zapoznaj się z produktami w tej kategorii!

Styropian fundamentowy 5 cm - cena

Kupując styropian i akcesoria do ociepleń w naszej hurtowni możesz być pewien, że nie przepłacisz. Proponujemy wybór najlepszych styropianów fundamentowych w bardzo korzystnych cenach. Cena za m3 styropianu jest taka sama niezależnie jaką grubość wybierzesz. W przypadku styropianu 5 cm z jednej paczki ocieplisz większą powierzchnię m2 ściany niż styropianem 10 cm. Dlatego wybór grubości ocieplenia ma wpływ na końcową cenę za materiał. Grubość 5 cm to najcieńsza stosowana warstwa do izolacji fundamentów. Czasem jednak opłaca się ją stosować, szczególnie w przypadku styropianu grafitowego.

Styropian na fundamenty - opis produktów i przeznaczenie

Styropian na fundamenty musi być wytrzymały na nacisk i odporny na wilgoć. Dlatego produkty stosowane na fundament często mają odporność na ściskanie powyżej 100 kPa (EPS100). Ich nasiąkliwość wodą nie przekracza 3% dzięki czemu są trwałe i dobrze izolują termicznie. Ocieplenie fundamentów domu styropianem EPS jest dobrą alternatywą dla droższego styroduru (XPS). Każdy producent styropianu fundamentowego stara się zapewnić możliwie wysoką jakość swoich produktów. Styropian do fundamentów jest produkowany z użyciem specjalnych dodatków chemicznych obniżających wchłanianie wody (aqua lub hydro). Również sam proces produkcji styropianu fundamentowego różni się od 'zwykłych' płyt styropianowych.

Płyty styropianowe przeznaczone na fundament są wylewane w specjalnych formach, a nie cięte z arkuszy. Dlatego uzyskują lepsze parametry od produktów stosowanych np. na elewacje. Do izolacji fundamentów polecamy płyty styropianowe wodoodporne najlepszych firm. Są to m.in. wyroby marek: Arsanit, Genderka, Swisspor, Austrotherm, Styropmin i Yetico. Możesz wybrać ocieplenie styropianem tradycyjnym EPS lub grafitowym. Ten drugi rodzaj izolacji jest skuteczniejszy ze względu na niski współczynnik przewodzenia ciepła Lambda. Dla styropianów grafitowych wynosi on nawet 0,031-0,030 W/mK. Dla porównania zwykły styropian osiąga wartości rzędu 0,036-0,035 W/mK.

Styropian grafitowy na fundament - optymalna grubość płyty

Najlepsze obecnie ocieplenie zapewniają styropiany z dodatkiem grafitu. Jak już wspomnieliśmy ich współczynnik Lambda jest bardzo niski. Dlatego jeżeli wybierzesz styropian grafitowy, to możesz położyć cieńszą warstwę termoizolacji. Styropian grafitowy jest coraz bardziej popularny wśród inwestorów. Ma bardzo dobre opinie mimo nieco wyższej ceny niż biały styropian. Wybierany jest już nie tylko na elewacje, ale właśnie na podłogi i fundamenty. Izolacja podłogi na gruncie jest skuteczniejsza jeżeli wykonasz także ocieplenie fundamentów. Do tego celu polecamy np. Genderka Hydrostyr 100 Extra, Yetico Aqua Passive EPS-P 100 031, Styropian grafitowy Swisspor Hydro Lambda. Produkty marki Swisspor to najwyższa jakość i skuteczność ocieplenia.

Styropian fundamentowy - dostawa w przypadku zamówienia większej ilości

W hurtowni STYRO24.pl kupisz nie tylko styropiany, ale także wysokiej jakości kleje i materiały budowlane. Mamy w ofercie także listwy i inne akcesoria oraz narzędzia. Wszystkie zamówienia realizujemy szybko i sprawnie. Przy zakupie większej ilości styropianu proponujemy także dostawę własnym transportem prosto na plac budowy. Taka dostawa może być nawet darmowa przy spełnieniu minimum logistycznego (różne dla różnych marek styropianu). Jeżeli zakupisz u nas kompletny system ocieplenia domu, to klej i siatkę dostarczymy tym samym transportem. Warto kupować w STYRO24.pl, bo mamy najlepsze ceny za m3 styropianu, markowe produkty i doświadczenie. Zapraszamy do kontaktu i współpracy!