Styropian fundamentowy 18 cm

Sortowanie:

Styropian fundamentowy 18cm zapewni Ci solidne ocieplenie ścian poniżej poziomu gruntu. W naszej hurtowni proponujemy styropian na fundament w konkurencyjnych cenach. Jeżeli wybierzesz do ocieplenia grubość płyty 18 cm, to możesz wybierać wśród wielu marek styropianu. Oferujemy między innymi produkty firm: Arsanit, Genderka, Swisspor, Styropmin i Yetico. Styropiany fundamentowe wyróżniają się dobrą wytrzymałością mechaniczną i niską nasiąkliwością. Zapoznaj się ze szczegółami produktów w tej kategorii!

Styropian fundamentowy 18 cm - cena

Styropian EPS do ocieplania fundamentów kupisz u nas w najlepszej cenie. Oferujemy markowe i sprawdzone materiały do izolacji termicznej budynków. Cena za m3 styropianu jest taka sama niezależnie od grubości płyt. Różni się natomiast ilość arkuszy w paczce, czyli łączna powierzchnia płyt styropianowych. Jeżeli wybierzesz styropian 18 cm to większy koszt materiału przełoży się na oszczędności na ogrzewaniu. Dlatego warto inwestować w jakościowe i solidne materiały izolacyjne jak Swisspor Hydro Lambda, Styropmin Hydromin 034 lub Yeticio Aqua eps 100. Dodatkową zaletą zakupów w STYRO24.pl jest szybka i sprawna obsługa zamówień. Możesz także skorzystać z darmowej wysyłki zakupionych materiałów przy spełnieniu minimum logistycznego. Cena za m3 styropianu jest zawsze taka sama, różni się natomiast ilość płyt w paczce.

Styropian na fundament EPS - jakość produktów a parametr Lambda (λ)

Jednak dobra cena styropianu to nie wszystko, liczy się także jego jakość i współczynnik przewodzenia ciepła. Dobry styropian na fundament powinien być wyprodukowany z surowca wysokiej jakości. Dzięki specjalnym dodatkom chemicznym styropian do ocieplania fundamentów jest odporny na działanie wody. Ciągły kontakt z gruntem nie wpływa w żaden sposób na trwałość termoizolacji. Nasiąkliwość styropianu na fundament oscyluje wokół 1 - 3%. Jest to bardzo dobry wynik i pozwala zachować trwałość ocieplenia przez wiele lat. Nie mniej istotnymi parametrami są twardość styropianu i współczynnik przewodzenia ciepła Lambda.

W przypadku styropianu fundamentowego odporność produktu na ściskanie jest kwestią kluczową. Masy ziemi otaczające budynek wywierają bardzo duży nacisk na ściany fundamentowe i ocieplenie. Dlatego styropiany do ocieplania piwnic i fundamentów mają wytrzymałość mechaniczną od 100 kPa wzwyż. Są w stanie wytrzymać nacisk kilku ton na m2 powierzchni płyt. Najtwardsze z nich mają wytrzymałość na naprężenia 150- 200 kPa. Podobne właściwości mają styropiany stosowane do ocieplania parkingów - przeznaczone pod ruch kołowy. Dobry styropian fundamentowy jest w stanie wytrzymać naprawdę wielkie obciążenia i nie uszkodzi się w ziemi.

Styropian grafitowy na fundament - Swisspor Hydro Lambda

O jakości termoizolacji świadczy także współczynnik przewodzenia ciepła Lambda (λ). Najlepsze 'zwykłe' styropiany mają ten parametr na poziomie 0,038- 0,036 W/mK. Oznacza to, że taką ilość energii cieplnej może przez nie przeniknąć w jednostce czasu. Dla styropianu fundamentowego są to zupełnie dobre wartości, szczególnie jeżeli zastosujemy grubość płyt 18 cm. Ale jeżeli szukasz czegoś naprawdę ekstra, to polecamy styropian grafitowy na fundament. Pozwala on uzyskać efekt domu pasywnego, gdyż ma parametr Lambda rzędu 0,032- 0,031 W/mK. Takie właściwości oferują styropiany: Genderka Hydrostyr 100 Extra - grafit, Yetico Aqua Passive EPS-P 100 031 oraz Swisspor Hydro Lambda. Wybierz najlepsze styropiany do ocieplania ścian fundamentowych od STYRO24.pl, zapraszamy!