Styropian grafitowy Termo Organika TERMONIUM PLUS fasada 031

Styropian grafitowy jednego z najlepszych producentów w kraju Termo Organika. Najlepszy współczynnik cieplny dla styropianów elewacyjnych.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: ≤ 0,031 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 100 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie: ≥ 100 [kPa]

Cena: 92.99zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 17.39zł
Cena za m3 ~ 309.97zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0.3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Płyty styropianowe TERMONIUM PLUS fasada 031

Czasy, w których osiągnięcie świetnych parametrów izolacyjnych przy niższych grubościach płyt było bardzo trudne, minęły bezpowrotnie. Wszystko dzięki innowacyjnym technologiom, które aktualnie stosują polscy producenci, w tym również firma Termo Organika. Dlaczego warto wybrać styropian TERMONIUM PLUS fasada, który będzie efektywną warstwą izolacji?

TERMONIUM PLUS fasada – właściwości i technologia

Ocieplenie ścian zewnętrznych to najważniejszy proces tworzenia efektywnej izolacji każdego budynku. Nic więc dziwnego, że producenci poszukują technologii, dzięki którym będzie można uzyskać coraz lepsze parametry bez konieczności stosowania coraz grubszego materiału. I tak właśnie jest w przypadku TERMONIUM PLUS fasada. Płyty nie bez powodu mają srebrzysto-szary kolor, ponieważ produkcja przebiega na bazie innowacyjnego surowca z dodatkiem m.in. grafitu dodanego do granulek podczas procesu produkcji polistyrenu.

Występujące w wersji gładkiej oraz z frezem płyty firmy Termo Organika charakteryzują się dzięki temu świetnymi właściwościami. Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła wynosi 0,031 [W/mK], co jest świetnym wynikiem, jak na styropian fasadowy. Płyty oferują 100 kPa wytrzymałości na zginanie. Jest to słabsza wartośc niż oferuje np. styropian Austrotherm 031. Wytrzymałość na ogień Termoorganika została sklasyfikowana jako E.

Termo Organika TERMONIUM PLUS fasada -Zastosowanie styropianu 

Połączenie innowacyjnej technologii surowca, który pozwolił osiągnąć tak dobre parametry z szerokim wyborem grubości (od 1 do 30 cm) sprawia, że TERMONIUM PLUS fasada okaże się styropianem idealnym do:

  • ocieplenia fasad metodą lekka-mokra,
  • zewnętrznej izolacji cieplnej metodą lekka-sucha,
  • izolacji na powierzchni ściany szkieletowej,
  • ocieplenia wieńców i nadproży,
  • izolacji cieplnej ościeży,
  • wypełnienia dylatacji,
  • ocieplenia loggi balkonowych.

Styropian Termo Organika – sprawdzony produkt od wiodącego producenta w branży

Świetne parametry izolacyjne płyt fasadowych z serii TERMONIUM PLUS fasada to zasługa firmy Termo Organika – polskiego przedsiębiorstwa wyrobów izolacyjnych ze styropianu w naszym kraju. Marka, która powstała ponad 25 lat temu do dziś dostarcza najwyższej jakości płyty do ocieplenia budynku. Od 2012 roku Termo Organika dostarcza Kompletny System Ociepleń ścian zewnętrznych ETICS. Hurtownie w styropian polskiego producenta zaopatrują 4 zakłady produkcyjne zlokalizowane w Głogowie, Mielcu, Rypinie oraz Siedlcach. Centrala firmy znajduje się w Krakowie. Rodzime przedsiębiorstwo zostało wielokrotnie docenione zdobywając tytuł Budowlanej Marki Roku w latach 2007, 2008, 2010 oraz 2014-2018.

Termo Organika Cena TERMONIUM PLUS fasada

Termo Organika posiada w bogaty katalog produktów styropianowych, dzięki czemu możesz z łatwością dobrać płyty do swoich zastosowań oraz swojego budżetu. Dla wymagających klientów cena TERMONIUM PLUS fasada okaże się adekwatna do otrzymanej jakości oraz właściwości, którymi charakteryzują się te płyty.

Warto zaznaczyć, że montaż płyty należy stosować według zaleceń producenta systemu ociepleń , a także wytycznymi zawartymi w projekcie budowlanym. 

Więcej informacji na temat montażu znajdziesz w naszym dziale BLOG i FAQ.

Parametry techniczne i pozostałe informacje znajdziesz  w karcie produktu.

Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt: