Styropian grafitowy Neotherm Neographite Fasada 031

Ocena produktu:

Płyty styropianowe z dodatkiem grafitu, produkcji zakładów Neotherm. Posiadają wysoki parametr cieplny, dzięki czemu zapewniają skuteczną izolację termiczną na poziomie fasad.


Współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,031 W/mK
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych: ≥ 100 kPa

Cena: 83.03zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 15.53zł
Cena za m3 ~ 276.77zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Stan magazynowy: Produkt niedostępny

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Styropiany grafitowe zawsze wyróżniają się wyższymi parametrami cieplnymi od na ogół nawet najlepszych płyt białych, „klasycznych”. Dodatek grafitu, sadzy lub innych podobnych substancji obniża zdolność styropianu do przewodzenia ciepła – co za tym idzie, lepiej blokuje jego odpływ. Z drugiej strony, taki styropian jest nieco bardziej narażony na oddziaływanie warunków atmosferycznych – w szczególności nasłonecznienia – ze względu na swój ciemny kolor. W przypadku styropianów grafitowych 033  i 032 jest również zwykle nieco słabszy mechanicznie i bardziej podatny na uszkodzenia, przez co przy obchodzeniu się z nim trzeba zachować nieco większą ostrożność.

Neotherm Neographite Fasada 031 - Grafitowe ciepło na ściany

Dla konsumentów potrzebujących jak najlepszego parametru cieplnego w styropianie koncern Neotherm – działający w branży od ponad 10 lat, znany ze swoich styropianów, wełny mineralnej oraz chemii do zastosowań budowlanych – przygotował płyty Neographite Fasada 031. Wykonane z wysokiej jakości grafitowego polistyrenu, mogą się poszczycić bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia termicznego o wysokości 0,031 W/mK – wysokości nieosiągalnej dla standardowego białego styropianu. Styropian z tym parametrem ma również większą ilość surowca niż słabsze grafity przez to jest solidnym produktem. Producent przypomina przy tym o konieczności chronienia produktu przed promieniami słonecznymi przy transporcie, aplikacji oraz składowaniu. Przy pracach budowlanych zalecane jest zabezpieczenie zagrożonych płaszczyzn przy pomocy siatek elewacyjnych na rusztowaniach.

Wyklejając ościeża okien cienkim styropianem, ograniczamy mostki termiczne w tych miejscach

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ ,dowiesz się tam co oznaczają oznaczenia styropianu i jaki będzie dla Ciebie odpowiedni.

W naszej hurtowni styropianu możesz zamówić również produkty do ociepleń, np. siatkę podtynkową, pianę pistoletową niskoprężna, łącznik do styropianu, klej do styropianu grafitowego.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

Grzesiek
Dobrej klasy styropian w najlepszej cenie na rynku. Do tego miła obsługa.
Olek
Produkt bardzo dobrej jakosci. Fajne parametry i dobra cena czego chcieć więcej.
Konrad
Pracujemy na nim i wszystko ok, bardzo dobre parametry.
Oceń ten produkt: