Styropian grafitowy Austrotherm EPS FASSADA THERMA 033

Ocena produktu:

Grafitowe płyty ze styropianu, dedykowane do elewacji budynku. Tańszy z produktów grafitowych firmy Austrotherm, wciąż dużo cieplejszy niż styropiany białe.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: ≤ 0,033 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 80 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie: ≥ 75 [kPa]

Cena: 73.80zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 13.80zł
Cena za m3 ~ 246zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Kupując styropian grafitowy Austrotherm otrzymujesz produkt najlepszej jakości Jest to materiał twardy, gęsty i ciężki- po prostu najlepszy. Oczywiście mówimy tutaj o styropianie elewacyjnym 033, ponieważ są jeszcze gęstsze materiały jak 032 i 031. Jednak w swojej kategorii Austrotherm EPS Fasada Therma 033 jest naprawdę godny polecenia. Mimo że jest to tańszy produkt tej marki, to jest on nadal dużo cieplejszy od styropianu białego.  Jest zarazem o parę klas lepszy od konkurencji z tym samem parametrem.

Styropian elewacyjny Austrotherm EPS Fassada Therma Lambda 033- najlepszy styropian w swojej klasie.

Ten styropian grafitowy Austrotherm pozwala ocieplić dom skutecznie i niezbyt drogo. Wśród produktów z dodatkiem grafitu jego parametr Lambda jest nieco słabszy. Nie oznacza to jednak słabej skuteczności. Po prostu są styropiany droższe i z lepszym parametrem lambda. Ze względu na cenę  nie zawsze warto je nam stosować. Ostateczna decyzja należy zawsze do inwestora. Jeżeli chodzi o parametry techniczne tego styropianu to współczynnik przewodzenia ciepła λ= 0,033 W/mK. Poza tym jest on dość wytrzymały mechanicznie (rozciąganie prostopadłe> 80 kPa). Takie właściwości są charakterystyczne również dla innych produktów z kategorii styropian elewacyjny 033. Jednak w przypadku płyt styropianowych Austrotherm otrzymujesz coś więcej. Jest to ponadprzeciętna jakość surowca użytego do produkcji. Przekłada się to na gęstość i ciężar pojedynczej płyty, a tym samym na lepszą izolację. Parametry styropianu Austrotherm są deklarowane. W rzeczywistości otrzymujemy produkt, który podczas badań oferuje dużo wyższe wartości.

Austrotherm Fassada Therma- przeznaczenie i zakres stosowania

Opisywany tutaj styropian stosuje się głównie jako ocieplenie ścian zewnętrznych w różnych rodzajach budynków. Bardzo dobrze chroni on przed stratami ciepła i pozwala spełnić normy energooszczędne. Natomiast nie wyklucza to użycia tego materiału również do ocieplania innych przegród budowlanych. Więcej szczegółów znajdziesz w karcie produktu. WYstarczy postępować zgodnie z zaleceniami producenta, aby uzyskać dobrą izolację cieplną. Z ważniejszych zastosowań można wymienić:

  • izolacja termiczna ścian w systemach ETICS
  • ocieplanie wnęk okiennych i drzwiowych
  • izolacja termiczna ścianek działowych
  • wykonywanie ociepleń stropów od spodu
  • termoizolacja podłóg na legarach i dachów między krokwiami

Trzeba jednak pamiętać, że im dokładniejsze wykonanie, tym lepsza skuteczność ocieplenia. Sam materiał nie wystarczy, liczy się też fachowy montaż. Poniżej prezentujemy test opisywanego styropianu na Youtube:
Styropian grafitowy 033 Austrotherm Fassada Therma- skuteczność izolacji cieplnej, dodatkowe informacje

Styropian grafitowy fasadowy Austrotherm Fassada 033 to jeden z najlepszych produktów w swojej kategorii. Możesz polegać na doświadczeniu i renomie tej polskiej marki. Firma była wielokrotnie nagradzana za jakość i innowacje (m.in. Top Marka, Super Marka, Laur Konsumenta, Diament Forbes). Rzeczywiście Austrotherm wytwarza styropiany dla wymagających (jak głosi napis na opakowaniu). Aby się o tym przekonać, wystarczy wziąć do ręki arkusz tego konkretnego styropianu. Wtedy można wyczuć różnicę w wadze i twardości w porównaniu do konkurencyjnych materiałów.

Cena styropianu Austrotherm Fassada Therma EPS

Cena styropianu fasadowego Austrotherm 033 może nie jest konkurencyjna. Przede wszystkim jest adekwatna do jakości tego wyrobu. Warto wiedzieć, że paczka styropianu kosztuje tyle samo niezależnie od wybranej grubości. Znajduje się tam tylko inna ilość płyt np. w przypadku styropianu 15cm, a inna przy 20 cm. Przekłada się to na różną powierzchnię ocieplonej ściany z pojedynczego opakowania.

Pamiętaj, że jeżeli przyklejanie płyt będzie wykonywane niestarannie, to nawet zastosowanie najlepszego styropianu nie przełoży się na niskie rachunki za ogrzewanie.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ. Dowiesz się tam również czy warto kupić styropian grafitowy. Piszemy tam też więcej o wadach i zaletach różnych materiałów izolacyjnych. 

Ze styropianem Austrotherm możesz zamówić inne produkty do ociepleń. Są to: siatka podtynkowa , piana pistoletowa niskoprężnałącznik do mocowania oraz klej do styropianu grafitowego z opcją darmowej dostawy.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy tutaj...

Przeznaczenie i zakres stosowania- sprawdź kartę produktu

Makapaka
Spoko cena ale jakis kruchy
Anonimowy
Jestem zadowolony to dobry produkt w rozsądnej cenie. Fajnie się kładzie. Jest OK
Anonimowy
Anonimowy
Myślałem, że będzie lepszy. Jest prosty ale jakiś kruchy.
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię