Styropian grafitowy Arsanit Thermo Lambda 031

Ocena produktu:

Grafitowe płyty styropianowe, uszlachetnione grafitem, marki Arsanit. Materiał do ocieplania elewacji, może się pochwalić jednym z najwyższych parametrów cieplnych na rynku.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: ≤ 0,031 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 100 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie: ≥ 115 [kPa]

Cena: 75.09zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 14.04zł
Cena za m3 ~ 250.30zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Proponujemy Państwu najcieplejszy styropian na elewację polskiej firmy Arsanit. Dzięki domieszce grafitu płyty styropianowe uzyskują znakomite właściwości izolacyjne. Parametr Lambda na poziomie 0,031 W/mK gwarantuje zatrzymanie ciepła w budynku przez długi czas. Zwiększy to komfort termiczny w domu, a dodatkowo znacznie obniży koszty ogrzewania. Ten styropian może być stosowany w budownictwie pasywnym i energooszczędnym. Zapoznaj się ze szczegółami!

Styropian grafitowy Arsanit Thermo Lambda 031 EPS- opis produktu

Arsanit Thermo Lambda to styropian wysokiej klasy, zapewniający bardzo dobrą izolację. Ma najlepszy dostępny na rynku parametr Lambda. Są co prawda wyjątki takie jak Styropmin Passive λ PRO 30, ale różnica parametru jest minimalna. Ze względu na cenę, opłaca się wybrać dużo tańszy styropian z Lambdą 0,031 W/mK. Thermo Lambda 031 oprócz dobrej izolacji cieplnej jest też dość solidnym materiałem. Jego wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe wynosi TR >100 kPa. Wybierając ten rodzaj styropianu, otrzymujesz produkt dobrej klasy za niezbyt wygórowaną cenę. Arsanit to firma o uznanej pozycji na rynku ociepleń. Posiada dwa nowoczesne zakłady produkcyjne, została wyróżniona wieloma nagrodami za jakość swoich wyrobów.

Styropian grafitowy elewacyjny Arsanit- cena, dodatkowe dane

Cena styropianu Arsanit Thermo Lambda 031 EPS jest dość konkurencyjna. W porównaniu do innych produktów w kategorii styropian elewacyjny 031 wypada naprawdę korzystnie. Biorąc pod uwagę znakomite parametry i późniejsze oszczędności na ogrzewaniu, ta inwestycja na pewno się opłaci. Dodatkową zaletą jest fakt, że są to płyty styropianowe grafitowe samogasnące, co poprawia bezpieczeństwo użytkowania. Styropian grafitowy elewacyjny jest dość wszechstronnym materiałem. Może być użyty m.in. do:

  • ocieplania ścian zewnętrznych w systemie ETICS (zwanych także bezspoinowymi systemami ocieplenia BSO) metodą lekką-mokrą
  • wykonywania ociepleń metodą lekką-suchą (ze szczeliną powietrzną)
  • ocieplania stropów od spodu w zewnętrznych zespolonych systemach ocieplania i dachów krokwiowych
  • termoizolacja wnęk okiennych i drzwiowych
  • ocieplenia części budynku nienarażonych na duże obciążenia ściskające

Kupując płyty styropianowe Thermo Lambda otrzymujesz naprawdę ciepły styropian w  całkiem rozsądnej cenie.

Styropian Arsanit - grubość płyty a cena

Warto wiedzieć, że cena za m3 styropianu nie zależy od wybranej grubości płyty. Paczka zawiera natomiast różną ilość płyt w zależności od wybranej grubości. Dlatego pokrycie powierzchni ściany z jednego opakowania może być różne. Styropian może mieć krawędzie proste lub frezowane. Ta druga opcja jest szczególnie polecana przy cieńszych ociepleniach. Kiedy dokładnie ułożymy płyty, frez dobrze zakrywa łączenia i likwiduje mostki termiczne w fasadzie. Podobnie jak w innych pracach budowlanych, także przy wykonywaniu ociepleń staranność i dokładność jest bardzo ważna. Zaprocentuje to w przyszłości oszczędnościami na kosztach ogrzewania!

Wyklejając ościeża okien cienkim styropianem, ograniczamy mostki termiczne w tych miejscach

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ. Dowiesz się tam, co oznaczają oznaczenia styropianu i jaki będzie dla Ciebie odpowiedni.

W naszej hurtowni styropianu możesz zamówić również inne produkty do ociepleń. Są to: siatka podtynkowa, piana pistoletowa niskoprężna, łącznik do styropianu, klej do styropianu grafitowego. Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.

Przeznaczenie i zakres stosowania- sprawdź kartę produktu

W przypadku zamówień na płyty o wymiarach innych niż dostępne na stronie prosimy o kontakt.

Kinio
Nic dodać nic ująć dobra klasa styropianu. Super obsługa.
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię