Styropian elewacyjny 6 cm

Sortowanie:

Styropian o grubości 6 cm bywa stosowany do ocieplenia ścian zewnętrznych (w wersji z grafitem). Takie rozwiązanie ma sens jeżeli mury budynku są dość grube (powyżej 40 cm). Przeważnie ma to miejsce w starszym budownictwie (ściany z kamienia, cegły, pustaków). Można wtedy zastosować do ocieplenia twardy, solidny styropian grafitowy z niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Wtedy warstwa styropianu o grubości 6 cm spełni swoją rolę, a koszt materiału będzie niski. Zapoznaj się ze szczegółami!

Styropian 6 cm - jaka cena?

Biorąc pod uwagę stale rosnące ceny opału warto zainwestować w dobre ocieplenie domu. Decyzja o zakupie powinna być podjęta rozsądnie, w oparciu o konkretne dane. Grubość warstwy izolacji nie zawsze musi być bardzo duża. Właściwie wszystko zależy od grubości murów i jakości samego styropianu. Styropian elewacyjny o grubości 6 cm sprawdzi się przy grubych ścianach zewnętrznych budynku. Mamy tutaj na myśli wysokiej jakości, twardy styropian grafitowy. Przy styropianie białym taka grubość ocieplenia będzie niewystarczająca. W STYRO24.pl oferujemy styropiany najlepszych europejskich producentów. Każdy znajdzie u nas odpowiedni styropian dla siebie. W STYRO24.pl kupisz styropian elewacyjny w najlepszej cenie za paczkę!

Styropian elewacyjny 6cm EPS - zastosowanie

Jeżeli ściany domu są grubsze niż 40-50 cm to można rozważyć zastosowanie styropianu fasadowego 6cm. Najlepsze produkty na rynku zapewnią skuteczne ocieplenie nawet przy tej grubości. Przy czym trzeba szukać styropianu z wyższej półki jakościowej. Wszystkie styropiany klasy premium z dodatkiem grafitu znajdą tutaj zastosowanie. Proponujemy np. Arsanit Thermo Lambda EPS 031, Austrotherm EPS Fassada Therma 033, Swisspor Lambda Max Fasada 031, Yetico Alfa Passive Fasada 031. Zapewniamy stałą dostępność tych materiałów w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeżeli potrzebujesz fachowego doradztwa przy zakupie styropianu to prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta. Na pewno pomożemy!

Grafitowy styropian o grubości 6cm - niska Lambda

Styropian grafitowy ma dużo lepszy współczynnik przenikania ciepła niż styropian biały. Najlepsze produkty z dodatkiem grafitu zapewniają izolacyjność na poziomie 0,033-0,030 W/mK. Wystarczy to aby ocieplić budynek o grubych murach. Czasem nie można zastosować grubszego ocieplenia nie tylko ze względów finansowych. Zdarza się, że względy architektoniczne nie pozwalają na użycie grubego styropianu. Jeżeli zastosujesz twardy styropian z dodatkiem grafitu, to uzyskasz skuteczne  i trwałe ocieplenie.

Dobry produkt na fasadę powinien powinien zapewnić ciepło w domu i oszczędności na kosztach ogrzewania. W zależności czy ocieplasz nowy dom, czy modernizujesz starszy budynek, powinieneś dobrać odpowiednią grubość styropianu. Nawet najlepszy współczynnik Lambda (λ) nie pomoże jeśli nie dopasujemy grubości płyty styropianowej do grubości muru. Przeważnie w starszych budynkach ściany są masywne i pozwala to zastosować styropian 6cm na elewację. Czasem mniej znaczy więcej, bo nie trzeba przepłacać za materiał aby uzyskać dobry efekt.

Skuteczna izolacja fasady styropianem elewacyjnym grafitowym 6 cm

Kupując w STYRO24.pl styropian na elewację możesz liczyć nie tylko na korzystne ceny, ale też na dogodne warunki dostawy. Zakupione materiały budowlane wyślemy swoim transportem prosto na budowę. Możesz wybrać całe ocieplenie domu od tego samego producenta. Kompletne systemy ociepleń mają wiele zalet. Jedną z nich jest pełna zgodność poszczególnych składników systemu. W naszej hurtowni styropianu kupisz nie tylko materiały izolacyjne, ale też kleje, siatki, tynki i narzędzia. Przy większych zamówieniach zaoszczędzisz na kosztach wysyłki, bo dostawa będzie zupełnie darmowa. Zapraszamy do składania zamówień!