Styropian elewacyjny 25 cm

Sortowanie:

Styropian 25 cm jest stosowany jako bardzo solidne ocieplenie ścian zewnętrznych. Zapewnia bardzo skuteczną izolację i redukuje do minimum zjawisko mostków termicznych. Ponieważ ocieplenie to bardziej murowanie styropianem niż szybkie przyklejanie płyt. Płyty styropianowe o tej grubości kupisz u nas w bardzo dobrej cenie za paczkę. Daje to spore oszczędności w przypadku ocieplania całego domu. A wybierając solidny styropian na elewację nie musisz martwić się kosztami ogrzewania w przyszłości. Styropian 25cm ma jeszcze tą zaletę, że pozwala przykryć rolety zewnętrzne, co poprawia wygląd domu. Zapraszamy!

Styropian 25 cm - jaka cena?

Planując ocieplenie ścian styropianem 25 cm na pewno zastanawiasz się nad jego ceną. Tak jak w przypadku innych styropianów, również styropian o grubości 25cm oferujemy w atrakcyjnych cenach. Zanim zdecydujesz się na konkretny produkt warto przejrzeć kilka opisów na naszej stronie. Porównując szczegółowe parametry styropianów znajdziesz odpowiedni styropian dla siebie. Nie każdy potrzebuje styropianu z najniższą Lambdą, dla niektórych ważna jest także cena. Dlatego zachęcamy do dokładnego przejrzenia kart produktów. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta, pomożemy i doradzimy!

Styropian grafitowy EPS - właściwości produktu i współczynnik Lambda

Jednym z często wybieranych rozwiązań do ocieplania domu jest styropian grafitowy. Ma on lepsze parametry izolacyjne niż biały styropian na fasadę. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła Lambda styropian grafitowy daje najlepsze ocieplenie. Jednak wszystko zależy też od konkretnego zastosowania. Jeżeli wybierasz na elewację domu płyty o grubości 25 cm to biały styropian spełni swoje zadanie. Tylko w przypadku budownictwa pasywnego i energooszczędnego styropian z dodatkiem grafitu będzie niezbędny.

Dobra izolacja termiczna domu zależy nie tylko od tego jaką grubość ma płyta styropianu. Materiał to jeden czynnik, a drugi to sposób i jakość montażu ocieplenia. Nawet styropian fasadowy klasy premium nie pomoże, jeśli będzie źle zamontowany na elewacji budynku. Liczy się każdy szczegół: obróbka otworów okiennych i drzwiowych, dobre zbrojenie siatką. Wybór dobrego materiału to dopiero połowa sukcesu. Warto dołożyć wszelkich starań, aby montaż izolacji był wykonany fachowo. Dużo informacji na ten temat znajdziesz na naszym blogu.

Styropian elewacyjny z niską Lambdą - opinie o produkcie

Ocieplenie klasy premium mimo wyższej ceny opłaca się w długim okresie czasu. Styropian grafitowy jest już powszechnie używany w budownictwie pasywnym. Współczynnik przewodzenia ciepła takiego materiału wynosi nawet 0,032 - 0,030 W/mK. Oznacza to, że ucieczka ciepła na zewnątrz przegrody jest zredukowana do minimum. Takim produktem jest np. styropian 25 cm Swisspor Lambda White Fasada 031. Jest to obecnie jeden z najlepszych produktów na rynku. Potwierdzają to opinie klientów STYRO24.pl.

Również styropian elewacyjny Austrotherm Fasada Premium EPS 031 jest materiałem wysokiej jakości. Ma określony przez producenta minimalny limit wagi, a to oznacza, że jest ciężki i mocny. Rewelacyjnie utrzymuje ciepło wewnątrz budynku. Nie każdy chce i może sobie pozwolić na styropian elewacyjny grafitowy. Jest także wiele styropianów białych o bardzo dobrych parametrach. Są to np. Arsanit Thermo Fasada Extra 038, Austrotherm EPS 038 Fasada Super i Swisspor EPS 70 038 Fasada Podłoga. Podsumowując- dla każdego coś dobrego. Jeżeli wybierzesz styropian z naszej oferty, możesz także liczyć na darmową dostawę przy spełnieniu minimum logistycznego. Zapraszamy do składania zamówień!