Styropian elewacyjny 16 cm

Sortowanie:

Styropian elewacyjny o grubości 16 cm ma podobne właściwości jak popularna kiedyś 15- stka. Oba te styropiany zapewnią ciepło w domu za przystępną cenę. Wszystko zależy od konkretnego zastosowania produktu. Jeżeli na przykład remontujesz i ocieplasz starszy budynek o grubych murach, to ten styropian będzie idealny! Możesz także wybrać styropian grafitowy o tej grubości. Wówczas zyskujesz już całkiem solidne ocieplenie budynku i odczujesz poprawę komfortu termicznego. Zapoznaj się ze szczegółami produktów!

Styropian 16 cm - jaka cena?

Cena za paczkę styropianu  zależy od grubości płyty. Jeżeli  kupujesz styropian 16 cm czy 20 cm, to za paczkę 16 cm zapłacisz mniej. Natomiast styropianem 16cm ocieplisz taka samą powierzchnię ściany niż tym grubszym. Po prostu w jednym opakowaniu znajduje się tyle samo płyt i wystarczą one na taką samą ilość m2 ściany. Dlatego wybierając styropian elewacyjny trzeba wiedzieć jaką grubość ma fasada domu, aby wszystko dobrze przeliczyć. Nie zawsze opłaca się kupować najgrubszy i najdroższy styropian. Jeżeli masz wątpliwości jaki produkt wybrać, to prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta. Doradzimy i pomożemy w zakupie. Kupując styropian 16 cm w naszym sklepie możesz być pewien, że cena będzie naprawdę konkurencyjna.

Styropian elewacyjny EPS - zastosowanie do ocieplenia budynku

Styropian fasadowy chroni powierzchnię ścian zewnętrznych przed utratą ciepła. Dobrze wykonana izolacja termiczna jest w stanie mocno ograniczyć zużycie energii grzewczej. Dlatego warto zadbać o wybór właściwego ocieplenia domu. Szczególnie kiedy ceny paliw rosną i spada ich dostępność właściwa termoizolacja staje się bardzo ważna. Należy także pamiętać, że wybór styropianu to tylko połowa sukcesu. Druga część to jego fachowy montaż, bez mostków termicznych i niedoróbek. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej wiedzy i doradztwa na każdym etapie inwestycji. Chętnie pomożemy przy zakupie i doradzimy przy montażu.

Klienci naszego sklepu często kupują kompletne systemy dociepleń od tego samego producenta. Może być to dobre rozwiązanie z dwóch powodów: ułatwia zakupy i obniża koszty transportu. A najważniejsze jest to, że składniki systemu jednej firmy dobrze ze sobą współpracują i się uzupełniają. Jeżeli zamówisz u nas styropian lub inne materiały budowlane w większej ilości, to dostawa będzie darmowa. Wystarczy spełnić minimum logistyczne podane w warunkach dostawy. Jak widać opłaca się kupować w STYRO24.pl nie tylko ze względu na ceny, ale też dostawy. Styropian na elewację kupisz u nas łatwo i bezstresowo.

Styropian grafitowy - grubość produktu i współczynnik Lambda

Wybierając styropian na elewację z naszej oferty warto zwrócić uwagę na jego parametry użytkowe. Jednym z najważniejszych jest współczynnik przewodzenia ciepła Lambda (λd). Określa on jaką ilość ciepła w Watach przepuszcza dana izolacja w jednostce czasu. Krótko mówiąc- im lepsza termoizolacja, tym mniej ciepła ucieka z budynku. Dlatego też jakość styropianu jest tym lepsza im współczynnik Lambda niższy. Tradycyjne styropiany fasadowe (białe) mają ten parametr na poziomie 0,040- 0,038 W/mK. Natomiast produkty klasy premium (styropiany grafitowe) osiągają wartości Lambda 0,032- 0,030 W/mK. Styropian o takich parametrach zapewni ciepło w domu nawet przy mniejszej grubości płyty.

Jaki produkt wybrać - opinie klientów

W STYRO24.pl mamhy w stałej sprzedaży styropiany elewacyjne najlepszych marek. Są to firmy takie jak: Swisspor, Austrotherm, Arsanit, ale też Genderka, Styropmin i Yetico. Wiele sprzedawanych przez nas wyrobów ma zyskuje bardzo pozytywne opinie klientów. Dużą popularnością cieszą się: Swisspor EPS 70 038 Fasada Podłoga, Austrotherm EPS 038 Fasada Super i Arsanit Thermo Fasada Extra 038. Wśród styropianów grafitowych wyróżniają się: Swisspor Lambda White Fasada 031, Styropmin Passive λ PRO 31 70 i Yetico Alfa Passive Fasada 031. Niezależnie jakiego rodzaju styropianu szukasz, to w STYRO24.pl znajdziesz produkt dla siebie! Zapraszamy do zakupów!