Styropian elewacyjny 12 cm

Sortowanie:

Do ocieplania ścian zewnętrznych stosuje się różne grubości styropianu. Zależy to przede wszystkim od grubości i materiału ściany. Inne ocieplenie trzeba zastosować np. dla domu z kamienia o grubych murach, inne dla nowszego domu z porothermu. W przypadku grubych ścian można zastosować cieńszy styropian 12 cm. Spełni on swoje zadanie, a nie obciąży zbytnio budżetu inwestycji. Dlatego proponujemy Państwu styropian na elewację 12 cm. Jest on dostępny jako biały styropian fasadowy oraz styropian grafitowy elewacyjny.

Elewacyjny styropian 12 cm - jaka cena?

Pierwsze pytanie jakie nasuwa się kupującym styropian fasadowy to jego cena. Nie dziwi to kiedy ceny materiałów budowlanych w Polsce rosną. Jednak w STYRO24.pl robimy co w naszej mocy aby zapewnić stałą dostępność styropianu w dobrej cenie. Możesz u nas znaleźć produkty najlepszych polskich i europejskich marek. Mamy dobre relacje biznesowe z producentami styropianu, dlatego możemy utrzymywać korzystne ceny detaliczne. Korzystają na tym nasi klienci, którzy nie muszą przepłacać za materiały budowlane.

Dla styropianu 12 cena za paczkę nie odbiega od innych grubości płyt. U nas płacisz za paczkę i otrzymujesz w niej 0,3 m3 materiału. Natomiast w zależności od grubości warstwy styropian wystarcza na oklejenie różnych powierzchni (m2). Z tego płynie wniosek, że kupując styropian 12 pokryjesz z jednej paczki większą powierzchnię niż np. styropianem 15 cm. Czasem taka oszczędność się opłaca, szczególnie w przypadku domów o ciepłych i grubych ścianach. Dodatkowo dla najlepszych rezultatów warto zastosować styropian grafitowy elewacyjny. Ponieważ ma on niski współczynnik przewodzenia ciepła λ, daje dużo lepszą izolację.

Styropian grafitowy fasadowy- niska lambda, dobre ocieplenie

Przy grubych ścianach zewnętrznych można zastosować styropian 12 cm. Najlepsze rezultaty osiągniesz wybierając styropian grafitowy na elewację. Jego współczynnik przewodzenia ciepła (λ) jest dużo niższy niż w przypadku białego styropianu EPS. Dlatego komfort cieplny w budynku i oszczędności na ogrzewaniu znacznie wzrosną jeśli użyjesz styropianu grafitowego. Takie ocieplenie może nie spowoduje, że dom będzie pasywny energetycznie, ale na pewno odczujesz korzystną różnicę. Dla domowników najważniejsze jest aby dom był ciepły i przytulny, a mniej istotne są parametry techniczne.

Styropian elewacyjny grafitowy - optymalna grubość płyty według opinii klientów

Dla różnych zastosowań wybierane są różne grubości ocieplenia. Dlatego producenci styropianu oferują swoje wyroby w bardzo wielu grubościach (od 1 cm aż do nawet 30 cm! Jeżeli wybierzesz np. styropian 12 cena za paczkę będzie bardzo korzystna. Przy czym z jednej paczki ocieplisz więcej m2 ściany niż w przypadku styropianu 15 cm. Dlatego my doradzamy, ale inwestor podejmuje decyzję jaki styropian wybrać. Zależnie od sytuacji kluczowa może być grubość ocieplenia lub jego cena. Rekomendujemy natomiast zakup całego systemu ociepleń od tego samego producenta.

Dobry styropian cena i dostawa produktu

W STYRO24.pl kładziemy duży nacisk na profesjonalną obsługę klienta. Jeżeli planujesz zakup systemu ociepleń lub tylko styropianu, to chętnie pomożemy. W tym celu prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta naszego sklepu. Doradzimy przy wyborze odpowiedniego styropianu na elewację i innych składników systemu. Dokupisz u nas także narzędzia i akcesoria w dobrej cenie. Całe zamówienie możemy wysłać swoim transportem prosto na budowę w dogodnym dla Ciebie terminie. Wszystko jest do ustalenia, a w przypadku zamówienia większej ilości styropianu dostawa będzie całkowicie darmowa. Zapraszamy do współpracy!