Styropian Arsanit Thermo Aqua Standard 038

Styropian fundamentowy Arsanit Thermo Aqua


Wymiary płyt wylewanych w firmach 1265 x 615 mm
Wymiary płyt ciętych z bloku 1000 x 500 mm
Współczynnik przewodzenia ciepła λD: < 0,038 W/mK
Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym: ≥ 100 kPa
Nasiąkliwość wody przy długotrwałym zanurzeniu: ≤ 4,0 %
Klasa reakcji na ogień E
Uwaga!Jeżeli cena styropianu cię nie satysfakcjonuje, otrzymałeś korzystniejszą ofertę, prosimy o kontakt.
71.40zł (w tym 23%)
VAT: 13.35zł
Cena za m3 ~ 238zł (w tym 23%)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Stan magazynowy: Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Minimalna ilość zamówienia od tego producenta to 24m3 (dla tego produktu będzie to 80 opakowań). W przypadku mniejszych ilości skontaktuj się z nami telefonicznie.

Oblicz ilość paczek
op.

Styropian na fundamenty – czym się różni od zwykłego? 

Ocieplanie fundamentów wymaga nieco innego typu styropianu niż typowy biały. Same właściwości cieplne tutaj nie wystarczą – równie ważne staje się zabezpieczenie przed nieuniknionym wpływem wód gruntowych. Z tego też względu przy produkcji płyt styropianowych na fundamenty dodaje się środek zmniejszający chłonność wody (czego skutkiem ubocznym jest również specyficzne zabarwienie płyt, najczęściej na zielonkawy lub niebieski kolor), a na powierzchni w przypadku płyt wylewanych w formach, żłobi się drobne kanaliki, ułatwiające drenaż wody. Produkt występuje również w płytach ciętych z bloku jak zwykły styropian. Wszystkie te modyfikacje umożliwiają skuteczne działanie styropianu jako termoizolatora na fundamenty.

Arsanit Thermo Aqua Standard 038 – niska nasiąkliwość, przystępna cena 

Zakłady Arsanit – obecne w branży już od 2002 r. - proponują swój podstawowy wyrób na fundamenty, w postaci płyt Thermo Aqua Standard. Współczynnik przewodzenia ciepła 0,038 W/mK to bardzo dobry wynik. Nie jest może najlepszy, lecz w praktyce zupełnie powinien wystarczyć na potrzeby piwnic. Odporność na ściskanie, wynosząca przy 10% odkształceniu 100 kPa (co przekłada się na wartość ok. 3t/m^2), również stanowi typową normę rynkową. Co ważne przy zabezpieczaniu fundamentów, nasiąkliwość przy długotrwałym zanurzeniu w wodzie nie przekracza tutaj 4%; sprawia to, że płyty te z powodzeniem można stosować do fundamentów budynków, jak również wszędzie tam, gdzie z jakiegoś powodu potrzebna jest zwiększona ochrona przed wilgocią i wodą (np. w myjniach).

Arsanit Thermo Aqua Standard 038 to płyty w okazyjnej cenie, które jednak oferują parametry wystarczające do codziennego użytkowania, i skutecznie ochronią fundamenty przed zawilgoceniem.

Pod poziomem gruntu nie musimy szpachlować płyt klejem i zatapiać siatki (zabezpiecza nas to przed szkodnikami) należy wtedy wykonać izolację z folii kubełkowej.  

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ , dowiesz się tam jak prawidłowo ocieplić fundamenty i wykonać izolacje we własnym zakresie. 

Ze styropianem Arsanit możesz zamówić inne produkty do ociepleń np siatka podtynkowa , piana pistoletowa niskoprężna, łącznik do styropianu, klej do styropianu grafitowego z opcją darmowej dostawy. 

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt:

Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię