Styropian do fundamentów

Styropian fundamentowy - zatrzymuje przemarzanie i odcina dostęp wody.

Produkt produktowi nierówny, dlatego wybierając ten do ocieplenia fundamentów warto wybrać wysokiej jakości styropian, który posiada lepsze parametry od tradycyjnego. Dokładnie zawiera dodatek, który ogranicza chłonność i nasiąkliwość styropianu. Ma to wpływ na jakość stosowanej izolacji fundamentów i wpływa też na ilość ciepła, jakie "zatrzymują" ściany połączone z nim jak i usadowienie budynku ponieważ woda nie degraduje ścian.
Dostępność na rynku przez to, że większość systemodawców oferuje stosowanie różnych rodzajów styropianu na ten element budowli. W praktyce, jednak jakość ma znaczenie jeśli chodzi o właściwe funkcjonowanie w pomieszczeniu. Sam wybór może być zatem problematyczny, dlatego warto sprawdzić czy wybierany produkt posiada odpowiednie parametry. Styropian do fundamentów renomowanej marki, takiej jak np. Austrotherm czy Yetico posiada wysoką jakość, ponieważ stanowi w całości "czysty" surowiec, bez niskiej jakości dodatków z rynku wtórnego. Dzięki temu zapewnia nasiąkliwość na poziomie XPS.

Styropian na fundamenty - alternatywa dla XPS. 

Styropian do fundamentów jest najczęściej oferowany w postaci płyt wylewanych w formach o zwiększonym wymiarze. Renomowane produkty do ocieplania fundamentów powinny spełniać standardy, co potwierdzają badania. Obecnie nawet w sieci można szybko i bez problemu znaleźć opinie na temat czołowych producentów styropianu, w tym marki Genderka czy Arsanit. To produkty wysokiej jakości, co wynika z badań i opinii klientów, które możemy zamówić w wersji ciętej z bloku w standardowym wymiarze płyt 1x0,5 m  Ma to wpływ zarówno na ocieplenie domu i późniejsze koszty związane z ogrzewaniem, jak i na inne, nie mniej istotne kwestie, w tym również zdrowie. Dobry styropian gwarantuje bowiem ocieplenie, a jednocześnie odpowiednią izolację termiczną ścian, które są przecież domem na całe życie lub na wiele lat. Dlatego produkty, które mają w nim zastosowanie, powinny zapewniać komfort i bezpieczeństwo dla mieszkańców i iść w parze z oszczędnościami w domowym budżecie oraz wysokim standardem wykonania.

Sortowanie: