Styropian do fundamentów

Produkt produktowi nierówny, dlatego wybierając ten do ocieplenia fundamentów warto wybrać wysokiej jakości styropian, który posiada lepsze parametry od tradycyjnego. Ma to wpływ na jakość stosowanej izolacji fundamentów i wpływa też na ilość ciepła, jakie "zatrzymują" ściany połączone z nim.
Większość systemodawców pozwala na stosowanie różnych rodzajów styropianu, pochodzących od różnych producentów. W praktyce, jednak jakość ma znaczenie jeśli chodzi o właściwe funkcjonowanie w pomieszczeniu. Sam wybór może być zatem problematyczny, dlatego warto sprawdzić czy wybierany produkt posiada odpowiednie parametry. Styropian do fundamentów renomowanej marki, takiej jak np. Austrotherm czy Yetico posiada wysoką jakość, ponieważ stanowi w całości "czysty" surowiec, bez niskiej jakości dodatków z rynku wtórnego.

Dobry styropian a rekomendacje i normy

Renomowane produkty do ocieplania fundamentów powinny spełniać standardy, co potwierdzają badania. Obecnie nawet w sieci można szybko i bez problemu znaleźć opinie na temat czołowych producentów styropianu, w tym marki Genderka czy Arsanit. To produkty wysokiej jakości, co wynika z badań i opinii klientów. Ma to wpływ zarówno na ocieplenie domu i późniejsze koszty związane z ogrzewaniem, jak i na inne, nie mniej istotne kwestie, w tym również zdrowie. Dobry styropian gwarantuje bowiem ocieplenie, a jednocześnie odpowiednią izolację termiczną ścian, które są przecież domem na całe życie lub na wiele lat. Dlatego produkty, które mają w nim zastosowanie, powinny zapewniać komfort i bezpieczeństwo dla mieszkańców i iść w parze z oszczędnościami w domowym budżecie oraz wysokim standardem wykonania.