Styropian Arsanit Thermo Acustik do podłóg EPS T

Styropian akustyczny od firmy Arsanit Thermo Acustik do podłóg EPS T


Współczynnik przewodzenia ciepła: λD ≤ 0,045 W/mK
Wytrzymałość na rozciąganie/zginanie: BS50 (≥ 50 kPa)
Wskaźnik zmniejszenia poziomu uderzeniowego Δ LW: 29-34 dB
Uwaga!Jeżeli cena styropianu cię nie satysfakcjonuje, otrzymałeś korzystniejszą ofertę, prosimy o kontakt.
37.64zł (w tym 23%)
VAT: 7.04zł
Cena za m3 ~ 125.47zł (w tym 23%)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Stan magazynowy: Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Minimalna ilość zamówienia od tego producenta to 24m3 (dla tego produktu będzie to 80 opakowań). W przypadku mniejszych ilości skontaktuj się z nami telefonicznie.

Oblicz ilość paczek
op.

Gdzie stosujemy styropian akustyczny.

Styropian akustyczny stanowi odmianę normalnego styropianu. W wyniku specjalnej obróbki płyty nabierają cech dźwiękochłonnych, dzięki czemu stają się naturalnym wyborem wszędzie tam gdzie na piętrze trzeba strop pod wylewką jakoś wyciszyć ze względu na narażenie na hałas. W szczególności ośrodki takie jak szkoły czy hotele są szczególnie narażone na tzw. dźwięki uderzeniowe – powstające w wyniku pobudzania stropu do drgań w trakcie jego eksploatacji. W takich miejscach właściwa izolacja dźwięku ma koronne znaczenie. Na szczęście z pomocą przychodzi tutaj Arsanit – działający od 2002 r. zakład z Siemianowic Śląskich – i ich produkt Thermo Acustik EPS-T.

Thermo Acustik EPS-T – właściwości styropianu akustycznego

Płyty Acustik osiągają jedne z wyższych wyników w zakresie tłumienia dźwięku – w zależności od grubości płyty poziom uderzeniowy spada o wartość od 29 do aż 34 dB. Wymiarowo płyty mierzą 1000 x 500 mm, z krawędziami prostymi. Współczynnik przewodzenia ciepła wynosi tylko 0,045 W/mK, zatem produkt nie powinien być stosowany samodzielnie, jeśli zależy nam na dobrej izolacji zarówno dźwiękowej, jak i cieplnej. Należy też unikać stosowania go na bardzo obciążane podłogi, jako że styropiany akustyczne są z natury kruchym produktem. Razem z odpowiednio przygotowaną posadzką jest w stanie tworzyć podłogę pływającą, chroniącą przed dźwiękami o niskiej częstotliwości. Tego styropianu nie należy stosować na gruncie jak i w miejscach obciążonych. Należy wtedy wybrać styropian eps 80 lub eps 100. Unikniemy wtedy rozczarowania, poniweaż jest to bardzo kruchy i słaby produkt.

Ze styropianem Arsanit możesz zamówić inne produkty do ociepleń np siatka podtynkowa , piana pistoletowa niskoprężna, łącznik do styropianu, klej do styropianu grafitowego z opcją darmowej dostawy. 

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu


Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt:

Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię