Terminy realizacji i dostępność wg producentów styropianu

Admin   |     |   Cena styropianu |  
Styropian cena -  zmienia się co chwilę, niestety w górę.

Kolejny post i znowu hiobowe wieści. Ceny styropianu rosną w górę w szybkim tempie. Sprzedaż jest konkretnie limitowana. Styropian grafitowy pojawia się i znika. Na horyzoncie nie widać dobrych zmian. W poprzednim wpisie

https://styro24.pl/zamawianie-styropianu-w-miesiacu-sierpniu-2021-b-14   wyjaśniliśmy jak należy szukać dostępnego styropianu. 

Chciałbym też zaznaczyć, że w branży tak jak w miesiącu marcu wszystko  zmienia się jak  położenie  kolejki    górskiej w lunaparku. Widać to zresztą u nas na stronie gdzie dany styropian jest dostępny, niedostępny lub w ilości ograniczonej. Ze zmianą statusu czasami kilka razy dziennie. Powodem jest to, że dopóki producent nie otrzyma dostawy styrenu to nie wie na czym stoi. Normalnymi czasy ilości były kontraktowane z dużym wyprzedzeniem w wystarczających ilości. Teraz styren otrzymują małymi partiami za każdym razem w innej ilości i na różnych warunkach.

Dla nas jako handlowców jest to bardzo kłopotliwy okres, nie możemy przedstawić państwu konkretnego terminu dostawy. Teraz już wiadomo, że ten okres się wydłużył. Niestety my i producenci dowiadujemy się o tym z godziny na godzinę. Problemem też są dostawy, gdzie skończył się surowiec i nie załapały się na poprzednie ceny. Nasze straty na pojedynczych zamówieniach sięgają czasami parę tysięcy złotych, w zależności oczywiście od wielkości zamówienia.

Prosimy o wyrozumiałość, sprawdzanie dostępności i szybkie odsyłanie potwierdzeń zapłaty. Żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci odrzucenia zamówienia lub zmiany warunków.

Teraz chcę wyjaśnić czego możemy się spodziewać wybierając styropian od danego producenta. 


Stan na 7 sierpień 2021r.


Arsanit

Terminy ok 3 tyg i sprzedaż w ścisłych limitach tygodniowych. Normalnie sprzedajemy dziennie kilka razy więcej m3 niż mamy do dyspozycji na tydzień. W związku z tym producent nie jest dostępny do kupienia w tym okresie na naszej stronie. Pozostawiamy limit dla firm stale zaopatrujących się u nas w styropian tego producenta.

Austrothem

Termin realizacji rozciągnął się konkretnie i do tego wstrzymane jest przyjmowanie zamówień na styropian grafitowy. Największym problemem jest to, że otrzymujemy cennik np. do 16 sierpnia a terminy realizacji są na 20. Czyli nie znamy ceny w której styropian będzie wyprodukowany. Na tą chwilę cennik obowiązuje do 31 sierpnia. Czas realizacji wynosi wg oddziałów:

Austrotherm Grodków - terminy na ok. 20 sierpnia. Mieszkańcy części kraju, którą obsługuje ten oddział. Mają dużo szczęścia. Oprócz przemiłej obsługi otrzymają szybko towar.

Austrotherm Skierniewice - terminy na ok 20 - 24 sierpnia.  Skierniewice dają radę. Prężny oddział - robią co mogą, żeby województwa zaopatrywane przez nich otrzymywały styropian w sensownych terminach.

Austrotherm Oświęcim - terminy od ok 10 września. Zawaleni zamówieniami. Mieszkańcy Małopolski i Podkarpacia mają kolejne po pogodzie zmartwienie. Tutaj należy uzbroić się w cierpliwość.

Klienci, którym zakład potwierdzi dostawę w terminie do 31 sierpnia mogą liczyć na konkretny rabat od aktualnej ceny styropianu ze strony.

Genderka

Producent pierwszy zgłaszał problemy z surowcem i odpuścił przyjmowanie zamówień na styropian grafitowy.

Dostawy styropianów podłogowych realizują dłużej niż styropian na elewację. 

Zróżnicowanie terminów dostaw wg oddziałów.

Genderka Ostrów Mazwowiecka - terminy na Wrzesień. Część mazowieckiego i północny wschód Polski otrzyma styropian na początku września

Genderka Kielce - jak powyżej. Portfel zamówień na wrzesień zapełniony. Lublin, Warszawa, Łódź, Częstochowa, Rzeszów i okolice poczekają chwilę za towarem

Genderka Oświęcim - Sympatyczne panie z Oświęcimia jeszcze nie odpisują nam na czerwono po złożeniu zamówienia (przynajmniej do dzisiaj). Możemy się spodziewać dostaw pod koniec sieprnia.

Genderka Bydgoszcz -  Tu już czerwień, portfel zamówień na sierpień zapełniony. Nawet na odbiór osobisty poczekamy z 3 tyg.

Genderka Wschowa - Niby nie ma czerwieni po złożeniu zamówienia ale jest informacja o wydłużonym czasie realizacji na miesiąc wrzesień. Chociaż jakieś dostawy z piątku jadą na 16 sierpnia (warto próbować, może się uda szybka akcja)

Izoline, Styropmin

Lubau jeździ równo z każdego oddziału. Na tą chwilę fasady powinny dotrzeć do ok 7-10 dni, podłoga trochę dłużej. Zdążają się niespodzianki. Większą dostawę styropianu na fundament mamy potwierdzoną na 5 dni roboczych. Do tego od poniedziałku 9 sierpnia  mają ruszyć zamówienia na styropian grafitowy.  Warto się pochylić w najbliższym okresie nad tym producentem.

Swisspor

Terminy raczej ok 10 -14 dni, czasami trochę się przytka i przeciągnie ale częściej się możemy spodziewać dużo szybszej dostawy.

Oddziały jeżdżą równo. Duży plus za dostępność (czasami czasową ale często) styropianu grafitowego. Lambda White jest praktycznie cały czas produkowana. Ceny trochę często ciągną w górę. Zapewniają nam za to konkretną i bezproblemową obsługę. Robią co mogą, żeby zapewnić państwu ciągłość inwestycji i zaopatrzyć w styropian. Nie ma u nich sytuacji, że coś jest pisane palcem po wodzie. Mamy zapewnione limity sprzedaży i każdy wie na czym stoi. 

Czyli jak jest kasa to zapraszamy po jedyny w swoim rodzaju styropian dwuwarstwowy tego producenta.

Yetico

Terminy ok 7 - 14 dni. Kupując styropian fundamentowy Aqua poczekamy trochę dłużej. Wszystko ma się zmienić w okresie 13-16 sierpnia wtedy mają ruszyć z dostawami z "kopyta". Co najważniejsze jest dostępny styropian grafitowy.

Oddziały + - równo realizują dostawy. 

Yetico Galewice -  Może słabiej w mniejszych miejscowościach, obsługują markety sieciowe, które kupują całe auta i czasami jest ciężko coś dorzucić. Za to Wrocław, Kraków, Łódź, Katowice Częstochowa  jeździ dość szybko na tą chwilę. 

Yetico Olsztyn  - Raczej 10 - 14 dni. W tym oddziale są możliwe szybkie akcje. Dostarczają styropian na duży obszar, rzadko zdarzają się problemy z długim oczekiwaniem na styropian.

Yetico Gorzów - Nasz ulubiony oddział, ostatnio lekko ich przytkało z dostawami. Od ok 16 sierpnia ma się ruszyć. Jak się rozkręcą, można zorganizować od nich styropian przez parę dni.

Mam nadzieję, że ułatwiłem państwu decyzję o wyborze producenta ii wyjaśniłem trochę sytuację.

Jak nastąpią jakieś zmiany to będzie nowy wpis. 

Przypominam, że:

styro24 - zawsze aktualne ceny styropianuKomentarze

Bądź pierwszym, który skomentuje ten post

Skomentuj artykuł
Musisz być zalogowany aby móc skomentować artykuł. Zaloguj się lub zarejestruj konto.