Swisspor XPS 300

XPS Swisspor, płyty XPS renomowanego producenta. Wytrzymają największe obciążenia i stały kontakt z wodą.


XPS Swisspor w ofercie od kwietnia 2023r.
Xps Swisspor można zamawiać w mniejszych ilościach ze styropianem Swisspor
Deklarowany współcz. przew. ciepła λD: od 0,0027 W/mK
Deklarowana wytrzymałość na ściskanie (10% odkszt.): ≥300 kPa
Nasiąkliwość wodą przy długotrwałej dyfuzji: ≤2 %
Nasiąkliwość wodą przy długotrwałym zanurzeniu: ≤0,7 %
Klasa reakcji na ogień: E

Cena: 160zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 29.92zł
Cena za m3 ~ 533.33zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Stan magazynowy: Produkt niedostępny

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Płyty Swisspor XPS od tego roku będą produkowane w Polsce, w zakładzie w Chrzanowie. Technologia wypracowana przez szwajcarską markę pozwala wytwarzać styropian XPS na miarę XXI wieku. Linia produktów o oznaczeniu 300 wyróżnia się podwyższoną wytrzymałością i minimalnym wchłanianiem wody. Jest to niezwykle ważne przy ocieplaniu fundamentów. Szczególnie w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym taka izolacja znajdzie zastosowanie. Zapoznaj się z najlepszymi produktami Swisspor do ocieplania fundamentów!

Styropian Swisspor XPS- produkty, technologia

Styropian XPS różni się od EPS technologią produkcji i właściwościami. Popularnie nazywany jest 'styrodurem'- jest to nazwa wprowadzona przez markę BASF. Określa się nią płyty z polistyrenu ekstrudowanego. Mają one większą gęstość, ciężar i lepsze parametry niż EPS. Do dzisiaj styropian Swisspor XPS został mocno udoskonalony. Produkty z serii Swisspor XPS spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Szczególnie płyty XPS Premium i Premium Plus zadziwiają swoimi właściwościami. Ich wytrzymałość na ściskanie wynosi powyżej 300 kPa, a nasiąkliwość wodą mniej niż 0,7%! Izolacyjność termiczna styroduru Premium Plus 300 GE i 300 SF osiąga nawet 0,027 W/mK. To naprawdę rewelacyjny wynik i trudno znaleźć podobny u konkurencji. Marka Swisspor wyznacza standardy w swojej branży i jest synonimem najwyższej jakości.

Styropian Swisspor XPS- opis produktów

Płyty izolacyjne Swisspor XPS są używane najczęściej do ocieplania fundamentów. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie występuje duży nacisk na m2 powierzchni oraz wilgoć. Popularnie nazywane są 'styrodurem' i zostały stworzone do takich zastosowań. Zdają także egzamin jako ocieplenie  klasy premium podłogi lub parkingu. Mają najlepsze parametry izolacyjne (Lambda = 0,027 W/mK) oraz wytrzymałościowe (>300 kPa). Przy tym produkty z serii Swisspor XPS praktycznie nie wchłaniają wody z otoczenia. Pozwala to uzyskać skuteczną i trwałą izolację termiczną i przeciwwodną fundamentów. Nic nie zastąpi solidnego materiału do ocieplenia w połączeniu z fachowym montażem. Swisspor XPS 300 zapewni Ci najlepszą termoizolację fundamentów budynku!

Współczynnik Lambda w produktach Swisspor XPS

Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda (λd) styropianu Swisspor XPS jest bardzo niski. Oznacza to, że materiał w bardzo małym stopniu przewodzi ciepło. Dla izolacji termicznej fundamentów jest to niezwykle ważne. Na przykład styrodur XPS 300 SF i 300 GE mają współczynnik Lambda na poziomie 0,033-0,035 W/mK. Produkty z linii Premium są jeszcze lepsze i osiągają wartości nawet 0,027 W/mK! Do niedawna był to parametr w ogóle niedostępny na rynku ociepleń. Jednak firma Swisspor jako lider branży bije nowe rekordy w tej dziedzinie. Płyty Swisspor XPS i Swisspor XPS Premium mają także bardzo dobrą wytrzymałość na ściskanie i niską nasiąkliwość. Są to najważniejsze parametry styropianu fundamentowego, który ma stały kontakt z gruntem.

W STYRO 24.pl oferujemy Państwu szeroki asortyment materiałów izolacyjnych Swisspor (np. Swisspor Lambda White). Oprócz styropianu fundamentowego Swisspor XPS są to też płyty EPS do ocieplania ścian, podłóg i dachów. Wszystko dostępne jest w konkurencyjnych cenach z możliwością darmowej dostawy prosto na budowę. Mamy w sprzedaży także kompletne systemy ociepleń i akcesoria (listwy, kołki, narzędzia). Skorzystaj z naszego doradztwa i najlepszych cen na rynku! Wykonaj ocieplenie domu profesjonalnie i ciesz się komfortem i oszczędnością przez długie lata. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta i do zakupów!

 

 

Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt: