Swisspor XPS 300 F

XPS Swisspor, płyty XPS renomowanego producenta. Wytrzymają największe obciążenia i stały kontakt z wodą.


Deklarowany współcz. przew. ciepła λD: 0,033 - 0,035 W/mK (zależnie od grubości)
Wytrzymałość na ściskanie (10% odkszt.): ≥300 kPa
Nasiąkliwość wodą przy długotrwałym zanurzeniu: ≤0,7 %
Wymiar płyt: 126,5 x 61,5cm
Klasa reakcji na ogień F
Zamówienia hurtowe wycena indywidualna

Cena: 127.47zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 23.84zł
Cena za m3 ~ 424.90zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Płyty Swisspor XPS są produkowane w Polsce, w zakładzie w Chrzanowie. Technologia wypracowana przez szwajcarską markę pozwala wytwarzać styropian XPS na miarę XXI wieku. Linia produktów o oznaczeniu 300 wyróżnia się podwyższoną wytrzymałością i minimalnym wchłanianiem wody. Jest to niezwykle ważne przy ocieplaniu fundamentów. Szczególnie w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym taka izolacja znajdzie zastosowanie. Zapoznaj się z najlepszymi produktami Swisspor do ocieplania fundamentów!

Styropian Swisspor XPS- produkty, technologia

Styropian XPS różni się od EPS technologią produkcji i właściwościami. Popularnie nazywany jest 'styrodurem'- jest to nazwa wprowadzona przez markę BASF. Określa się nią płyty z polistyrenu ekstrudowanego. Mają one większą gęstość, ciężar i lepsze parametry niż EPS. Do dzisiaj styropian Swisspor XPS został mocno udoskonalony. Produkty z serii Swisspor XPS spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Szczególnie płyty XPS  zadziwiają swoimi właściwościami. Ich wytrzymałość na ściskanie wynosi powyżej 300 kPa, a nasiąkliwość wodą mniej niż 0,7%! Izolacyjność termiczna styroduru Premium  300  SF osiąga nawet 0,033 W/mK. To naprawdę bardzo dobry wynik w porównaniu do konkurencji. Marka Swisspor wyznacza standardy w swojej branży i jest synonimem najwyższej jakości.

Styropian Swisspor XPS- opis produktów

Płyty izolacyjne Swisspor XPS są używane najczęściej do ocieplania fundamentów. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie występuje duży nacisk na m2 powierzchni oraz wilgoć. Jak np. pod płytą, żelbetową. Popularnie nazywane są 'styrodurem' i zostały stworzone do takich zastosowań. Zdają także egzamin jako ocieplenie  klasy premium podłogi, obciążonej posadzki magazynowej lub parkingu. Mają dobre parametry izolacyjne (Lambda = 0,033 W/mK) oraz wytrzymałościowe (>300 kPa). Przy tym produkty z serii Swisspor XPS praktycznie nie wchłaniają wody z otoczenia. Pozwala to uzyskać skuteczną i trwałą izolację termiczną i przeciwwodną fundamentów. Nic nie zastąpi solidnego materiału do ocieplenia w połączeniu z fachowym montażem. Swisspor XPS 300 zapewni Ci najlepszą termoizolację fundamentów budynku!

Współczynnik Lambda w produktach Swisspor XPS

Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda (λd) styropianu Swisspor XPS jest bardzo niski. Oznacza to, że materiał w bardzo małym stopniu przewodzi ciepło. Dla izolacji termicznej fundamentów jest to niezwykle ważne. Na przykład styrodur XPS 300 SF i 300 GE mają współczynnik Lambda na poziomie 0,033-0,035 W/mK. Produkty z linii Premium, które będą niedługo w ofercie są jeszcze lepsze i osiągają wartości nawet 0,027 W/mK! Do niedawna był to parametr w ogóle niedostępny na rynku ociepleń. Jednak firma Swisspor jako lider branży bije nowe rekordy w tej dziedzinie. Płyty Swisspor XPS i Swisspor XPS Premium mają także bardzo dobrą wytrzymałość na ściskanie i niską nasiąkliwość. Są to najważniejsze parametry styropianu fundamentowego, który ma stały kontakt z gruntem.

W STYRO 24.pl oferujemy Państwu szeroki asortyment materiałów izolacyjnych Swisspor (np. Swisspor Lambda White). Oprócz styropianu fundamentowego Swisspor XPS są to też płyty EPS do ocieplania ścian, podłóg i dachów. Wszystko dostępne jest w konkurencyjnych cenach z możliwością darmowej dostawy prosto na budowę. Mamy w sprzedaży także kompletne systemy ociepleń i akcesoria (listwy, kołki, narzędzia). Skorzystaj z naszego doradztwa i najlepszych cen na rynku! Wykonaj ocieplenie domu profesjonalnie i ciesz się komfortem i oszczędnością przez długie lata. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta i do zakupów!

Więcej informacji o Swisspor XPS karta techniczna.

 

 

Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię