Sortowanie:

Styrodur, XPS

Styrodur to popularny element, używany do ocieplania budynków. Materiał ten wybieramy, gdy są potrzebne wysokie właściwości izolacyjne oraz wytrzymałość. Ociepla tak jak wciąż szeroko wykorzystywana wełna mineralna z najlepszym parametrem. Materiał ten posiada zresztą o wiele więcej korzystnych cech, które decydują o jego solidności, trwałości i sprawiają, że warto po niego sięgnąć w czasie budowy. W naszej ofercie zainteresowani znajdą styrodur xps w postaci specjalnych płyt, bardzo wygodnych w użyciu. 

Styrodur – co to takiego? 

 Polistyren ekstrudowany – znany też jako styrodur – to specjalny materiał, składający się ze spienionego polistyrenu. Wykorzystywany jest głównie w budownictwie, do ocieplania przeróżnych powierzchni. Izolacja termiczna to jego główne zadanie, a świetne parametry jest w stanie osiągnąć dzięki szczególnej budowie. Struktura tego materiału jest bardzo ścisła, złożona z niewielkich komórek. Dzięki temu materiał zapewnia dużą wytrzymałość oraz ma bardzo niską nasiąkliwość.

Płyty XPS – do czego się nadają? 

Płyty xps to płyta do ocieplania powierzchni, wykonana właśnie z polistyrenu ekstrudowanego. Wykazuje przede wszystkim odpowiednio niski współczynnik przewodzenia ciepła, który – w zależności od rodzaju konkretnej płyty – wynosi około ok 0,032W/(m2K). Jest to wartość, na jaką należy zwrócić szczególną uwagę, jednak zalety tego materiału są o wiele liczniejsze. Jest bardzo odporny,  więc można nim ocieplać również powierzchnie narażone na oddziaływanie szkodliwych czynników zewnętrznych – jak niskie temperatury. Styrodur wykazuje się dużą odpornością na ściskanie i obciążenie jego wytrzymałość na nacisk to ≥ 300 kPa co daje nam możliwość izolacji miejsc bardzo mocno obciążonych, cechuje się słabą nasiąkliwością co jest szczególnie ważne przy ocieplaniu miejsc narażonych na kontakt z wodą. Do tego posiada właściwości samogasnące. Można go również poddać recyklingowi, a więc jest rozwiązaniem ekologicznym – odpowiednim na współczesne czasy. Wszystko to – wraz z dużą wytrzymałością na działanie czynników mechanicznych – decyduje o jego dość wszechstronnym zastosowaniu. Nadaje się do stosowania na ściany, podłogi, a nawet dachy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą płyt XPS!