Stosując styropian ograniczamy emisję CO2

Admin   |     |   Styropian, technologia, porady |  
Ocieplanie styropianem pomaga w walce z problemem zmian klimatycznych

Energooszczędne ocieplenie domu w trosce o klimat.

W dobie niepokojących zmian klimatycznych zwracamy coraz większą uwagę na otaczające nas środowisko. Dbamy o segregacje śmieci, stawiamy na nowoczesny ogród z retencją wody, a także sięgamy po energooszczędne ocieplenie domu, które pozwala znacznie zmniejszyć zużycie energii pochodzącej z nieodnawialnych źródeł. Styropian to bardzo popularne i sprawdzone rozwiązanie, które pozwala poprawić właściwości naszego domu pod kątem energooszczędności.

W jaki sposób styropian wspiera energooszczędność domu? 

Styropian to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych przy ocieplaniu budynków. Jego główną zaletą są bowiem wysokie właściwości termoizolacyjne. W praktyce, nawet cienki styropian 5cm jest w stanie przynieść znaczącą poprawę w aspekcie termoizolacji budynku. Jednocześnie, prosty montaż oraz odpowiednie wypełnienie przestrzeni sprawiają, że styropian 15 cm zapobiega powstawaniu mostków cieplnych, przez które ciepło ucieka z naszego domu na zewnątrz, trafnym wyborem w tym przypadku będzie styropian grafitowy elewacyjny https://styro24.pl/styropian-elewacyjny-c-1/styropian-grafitowy-elewacyjny-c-10/ 

W przypadku jego zastosowania, w okresie jesienno-zimowym nasz dom z większą łatwością utrzymuje ciepło wyprodukowane przez instalację grzewczą. Oznacza to znacznie mniejsze zużycie energii, co wpływa korzystnie zarówno na środowisko naturalne, jak również na portfel. Warto również wspomnieć, że nowoczesny styropian 20 cm poprawia energooszczędność w okresie letnim, zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz oraz zmniejszając zużycie prądu przez urządzenia elektryczne. 

Jak wybrać odpowiedni styropian do ocieplania domu?

Styropian jest dobierany pod kątem specyfiki budynku. Od jego konstrukcji zależy, jaka warstwa styropianu zaoferuje optymalne rezultaty. Dużym udogodnieniem jest kalkulator styropianu, który możemy znaleźć w tym miejscu: https://styro24.pl/kalkulator_styropianu. Z pomocą tego narzędzia jesteśmy w stanie szybko i wygodnie obliczyć, ile styropianu należy zakupić w celu ocieplenia całego budynku. Uniwersalny styropian 15 cm stosujemy głównie do ocieplania ścian oraz spadzistych dachów. Z kolei cienki styropian 5 cm świetnie sprawdza się przy ocieplaniu stropów i podłogi.

Jakie korzyści oferuje ocieplenie styropianem?

Najważniejszą zaletą jest oczywiście doskonała termoizolacja, która przekłada się na mniejsze zużycie energii, wspierając w ten sposób środowisko naturalne. Coraz większą popularnością cieszy się specjalistyczny styropian grafitowy 20 cm, który posiada jeszcze lepsze właściwości termoizolacyjne od styropianu białego. W rezultacie, cieńsza warstwa wystarczy do uzyskania optymalnych efektów. 

Kolejnym plusem jest stosunkowo niski koszt tego materiału, a także prosty i szybki montaż, co przekłada się na oszczędności. W tym miejscu: https://styro24.pl/kalkulator-przegrody-u-i-7 znajdziesz specjalistyczny kalkulator przegrody, z pomocą którego można obliczyć, jaka warstwa styropianu będzie najlepsza pod kątem specyfiki naszego domu. Omawiając główne zalety tego materiału, nie sposób nie wspomnieć o dobrej izolacji akustycznej, która zabezpiecza nasz dom przed hałasem. 


Komentarze

Bądź pierwszym, który skomentuje ten post

Skomentuj artykuł
Musisz być zalogowany aby móc skomentować artykuł. Zaloguj się lub zarejestruj konto.