Czy ceny styropianu grafitowego w najbliższym okresie wzrosną ?

Admin   |     |   Cena styropianu |   cena styropianu, ceny styropianu, ceny styropianu 2022, Styropian cena
Czy ceny styropianu spadają ? Styropian ceny na grudzień 2021 - Prognoza

Za parę tygodni zawita zima. Za chwilę Boże narodzenie i przywitamy Nowy Rok 2022. Okres, w którym powinniśmy się skupić na prezentach i pozostałych zakupach świątecznych. Może uda nam się wtedy na chwilę zwolnić. Ostatnie miesiące dały nam się jednak w kość. Szczególnie przez rosnące ceny wszystkiego dookoła. Większość z nas wyciąga wnioski z tego, co się dzieje i planując prace budowlane w najbliższym okresie, jak i na wiosnę. Stara się zaoszczędzić grosz, kupując materiały na zapas w korzystnej cenie.

Czy teraz cena styropianu jest korzystna, czy ceny styropianu spadają?

Z kilku poważnych źródeł mamy informację o tym, że w grudniu będzie problem z surowcem. W szczególności grafitowym. Paru przodujących producentów styrenu zapowiada przerwę w produkcji od połowy grudnia. Producenci styropianu kontraktują teraz surowiec na najbliższy miesiąc. Jest go dużo mniej i cena jest wyższa. Między innymi ze względu na spadek wartości złotówki do euro. Na obniżki w najbliższym okresie tj ok 1,5 miesiąca nie mamy zbytnio co liczyć. Ceny styropianu w 2021 wykres - raz rosną raz spadają w kanale wzrostowym. Możemy za to być pewni, że cena styropianu grafitowego wzrośnie. Czyli ceny styropianu 2022 na samym początku roku. Również mogą być wyższe od obecnych. Informacje powyższe odnośnie ceny styropianu 2021 jak i 2022 to prognozy. Poniżej kilka twardych faktów do własnej analizy.

Styropian cena - tutaj nie ma miejsca na Black Friday

Pierwszy problem zgłosił Swisspor, który 25 listopada w południe wstrzymał całkowicie przyjmowanie zamówień na styropian grafitowy z obawą o brak surowca. Jednak przed chwilą je wznowił i cena styropianu grafitowego jest o ok 10zł/m3 wyższa. Czyli taki anty Black Friday.

Austrotherm od 6 grudnia przedstawi nowy cennik. Gdzie cena styropianu za m3 ma być wyższa o ok 5zł/m3. W naszych cenach na stronie ta podwyżka jest od dzisiaj już ujęta. Ponieważ nie ma opcji na dostawę przed tą datą. Jeżeli jednak zakład potwierdzi dostawę do 6. Każdy klient otrzyma zwrot na konto.

Yetico o podwyżkach na razie nie informuje, styropian biały, jak i styropian grafitowy jest u nich cały czas dostępny. Możemy liczyć na bardzo szybkie dostawy. W Wielkopolsce czy Zachodniopomorskim styropian jesteśmy w stanie dostarczyć w parę dni.

Genderka cennik zmienia rzadko, parę razy w roku. W powietrzu wisi kolejna podwyżka związana z problemem z surowcem i dużą ilością zamówień. Pomimo tego styropian cena za m2 w porównaniu do innych producentów są bardzo korzystne. Ceny tego producenta na naszej stronie ze względu na długi okres oczekiwania na styropiany grafity uwzględniają nadchodzącą podwyżkę.

Arsanit styropian biały i grafitowy zaczyna być normalnie dostępny. Na razie w ograniczonych ilościach, ale coraz większych.

Styropmin i Izoline jeszcze styropian biały jeździ normalnie i całkiem szybko. Jednak grafit jest wyłączony z realizacji zamówień.

Kupując styropian w Styro24.pl masz gwarancję zachowania ceny styropianu

Zmiana cen styropianu przez producenta wygląda tak, ze otrzymujemy email. Najczęściej wieczorem po pracy z informacją, że od jutra zamówienia są realizowane w nowych cenach.

Zamówienia, które nie zostały zrealizowane do tego dnia ( jest ich zawsze bardzo dużo). Producenci fakturują nam w nowych cenach. Kupując styropian w naszej hurtowni. Po opłaceniu zamówienia. Masz gwarancję, że nie spotka cię przykra niespodzianka. W postaci żądania dopłaty przed dostawą ze względu na zmianę cen. Jedynym wyjątkiem są sytuacje, gdy klient zwleka z zapłatą i wysyła nam potwierdzenie po zmianie cen na stronie i nowym cenniku producenta. Zwracamy wtedy środki, proponujemy zamianę. Najczęściej też klient zamawia w nowych cenach. To działa również w drugą stronę. W przypadku gdy właśnie ktoś wysłał potwierdzenie a ceny spadły. Otrzyma od nas wyrównanie do niższych cen.

Zapraszamy do zakupów !!

 


Komentarze

Bądź pierwszym, który skomentuje ten post

Skomentuj artykuł
Musisz być zalogowany aby móc skomentować artykuł. Zaloguj się lub zarejestruj konto.