ceny styropianu zaczynają spadać

Admin   |     |   Cena styropianu |  
Ceny styropianu zaczynają spadać.  Sytuacja ze styropianem pod koniec kwietna 2021  wraca do normy.

Nowy cennik Swisspor - powiew optymizmu

W dniu dzisiejszym Swisspor przedstawił nowy cennik ważny do odwołania. Na uwagę zasługuje Lambda Plus za 242zł/m3 oraz Lambda White w cenie 292,70 zł/m3 Ceny są zauważalnie niższe, jest to myślę dobry znak. Większość producentów jest dostępnych w sprzedaży. Do tego okres realizacji dostaw zdecydowanie się skraca. Realizowaliśmy już np. dostawy Austrotherm w ciągu 3 dni a dzisiaj rekord tego okresu - dostawa na drugi dzień. Wszystko wskazuje na to, że najgorsze już za nami. Słychać głosy o planowanych obniżkach cen w najbliższym miesiącach.

Kupić teraz czy poczekać?

Wszystko w zależności ile i na kiedy potrzebujemy. Jeżeli styropian jest potrzebny ponieważ mamy umówioną ekipę na co najmniej miesiąc czerwiec. Wtedy zdecydowanie warto poczekać. Jeżeli jednak materiał jest potrzebny do połowy maja lub styropian na posadzkę wstrzymuje nas z kolejnymi etapami to warto przemyśleć zakup w tym okresie. W szczególności gdy szukamy styropianu na powierzchnię ok 100-150 m2 wtedy różnice w cenach nie są takie duże.

XPS, Styrodur - brak dostępności 

Duży problem jest z dostępnością XPS i Styroduru. Do dnia dzisiejszego dostawy większych ilości nie są jeszcze realizowane przez producentów. Klienci, którzy zakupili prędzej będą mieli realizowane dostawy pierwszej kolejności na warunkach na których nabyli towar. W przypadku nowych zamówień, przewija się nie śmiało termin 5 tygodni.

Warto w tym okresie pochylić się nad styropianem wodoodpornym z rodziny Yetico Aqua , gdzie niektóre modele mają  nasiąkliwość porównywalną do XPS. Producent Yetico realizuje nowe dostawy z terminem ok 7dni z tendencją na szybsze połączenia.

Zdjęcie autorstwa w artykule  Harke, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons


Komentarze

Bądź pierwszym, który skomentuje ten post

Skomentuj artykuł
Musisz być zalogowany aby móc skomentować artykuł. Zaloguj się lub zarejestruj konto.